Boru İzolasyonu

Evlerimizde hiçbir zaman sorun bitmez ve muhakkak bizlerinde el atması gereken durumlar meydana gelecektir. Boru izolasyonu ise bu durumlardan birisi haline gelecektir. İzolasyon genel anlamı ile ısının korunması ya da ısının azalmaması için yapılan bir işlemdir. Bu anlamda da boruların üzerine yapılması, odadaki ısı seviyesini düşürmemek ve hatta daha yüksek olması için gerekli olacaktır.

Sizlerde bu anlamda evlerinizde bir izolasyon işlemi gerçekleştirecekseniz; direkt olarak bizlerden yardım alabilirsiniz. İzolasyon işlemi sonrasında sadece ısıdan değil, aynı zamanda enerjiden de tasarruf etmiş olacaksınız. Durumun haricinde boruların görüntülerinden rahatsız olduğunuz bu noktada, izolasyon işlemi sayesinde çok daha hoş bir görüntüde elde edebileceksiniz.

Boru İzolasyonu İsomass Havalandırma

Yapıların, soğutma ve ısıtma tesisatlarının soğutulması ve ısıtılmasın gerek olmayan yerlerden geçen bölümleri ve bu bölümlerde bulunan vana, armatürlerle mekanik tesisatı oluşturmakta olan boruların, uygun özelliklerde bulunan yalıtım malzemeleri ile izole edilmesine Boru İzolasyonu denir. Boru izolasyonu maddi açıdan yarar sağlayan bir izole sistemidir. Enerji tasarrufundan hariç olarak boru izolasyonu hattı oluşturan boruların yoğuşma sebebine bağlı olan korozyonu da önler. Enerji verimliliği için kesinlikle boru izolasyonu şarttır. Bir yapının ısıtılması yahut soğutulması için enerji harcanacağından dolayı bu enerjiyi en tasarruflu halde kullanmak gerekir. Boru izolasyonunda yapılan tasarruf azımsanmayacak kadar fazladır. Ayriyeten boru izolasyonu alev ge geciktirici ve ses emici bir özelliğe sahiptir.

Whatsapp